آموزش الکترونیکی در عصر ارتباطات

تازه ترین ها, تجارت الکترونیک آذر ۱۵, ۱۳۹۵

آموزش الکترونیکی:

آموزش الکترونیکی در عصر ارتباطات : بروز تحولات گسترده در زمینه کامپیوتر و ارتباطات، تحولات عمده‌ای را در عرصه‌های متفاوت حیات بشری به دنبال داشته است. این تحولات در حوزه‌های آموزشی مانند مدارس و دانشگاه‌ها نیز تأثیرات عمیقی داشته که آموزش الکترونیکی بخشی از آن است.
مدارس هوشمند مدارسی هستند که علاوه بر استفاده از امکانات فیزیکی یک مدرسه و برنامه‌های مدارس عادی، با استفاده از تجهیزات رایانه‌های خاص محتوای اکثر دورس را الکترونیکی کرده، ارزشیابی و نظارت را به صورت برخط و هوشمند انجام می‌دهند، امکان حضور برخط اولیا در مدرسه را فراهم می‌کنند. این مدارس امکانی را فراهم می آورند تا دانش آموزان، اولیا و معلمین و کادر مدرسه در تعامل همیشگی و پویا برنامه خود را به پیش برند. امکان اطلاع رسانی صوتی و تصویری، ارتباط با مربیان، ارایه انتقادات و پیشنهادات، پرسش و پاسخ و سایر موارد ضروری از جمله کارکردهای مدارس هوشمند است . در این مدارس دانش آموزان با در اختیار داشتن ابزارهای کامپیوتری در مقاطع پایین استعدادیابی می‌شوند و نقاط ضعف آنها پس از تشخیص توسط سیستم به معلم و اولیا اطلاع داده می‌شود.

آموزش الکترونیکی

آموزش الکترونیکی

سیستم های آموزش الکترونیکی به چهار دسته تقسیم می شوند:

۱– آموزش مبتنی بر وب (Web base training)

۲- سیستم های الکترونیکی پشتیبانی از عملکرد  (Electronic performance support system)

۳- کلاس های مجازی نا همزمان (Asynchronous virtual classroom)

۴- کلاس های مجازی همزمان ( Synchronous virtual classroom)

ویژگی های اصلی آموزش الکترونیکی :

– انعطاف در زمان یادگیری

– انعطاف در آهنگ یادگیری (سرعت یادگیری)

– انعطاف در مکان یادگیری

– انعطاف در برنامه آموزشی

دولت الکترونیک:

دولت الکترونیک عبارت است از کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات برای افزایشکارایی و تعاملات اطلاعاتی بین دولت ها و همچنین درون دولت و شهروندان بنگاه های اقتصادی و تجاری می باشد که باعث توانمندی شهروندان از طریق دسترسی به اطلاعات است.

در واقع می توان گفت دولت الکترونیکی به معنای اطلاع رسانی و خدمات رسانی به موقع ، دقیق و کارا در ۲۴ ساعت شبانه روز ،۷ روز هفته و تمامی روزهای سال از طریق وسایل ارتباطی گوناگون مانند تلفن و اینترنت است.

پرداخت آن لاین یا بر خط، بازاریابی اینترنتی، کاریابی الکترونیکی، خدمات پلیس الکترونیکی، رأی گیری الکترونیکی نمونه‌هایی از خدمات دولت الکترونیک است.

آموزش الکترونیکی

آموزش الکترونیکی

آموزش الکترونیکی

آموزش الکترونیکی در عصر ارتباطات

تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک در ایران

تعریف تجارت الکترونیک

مقاله در مورد تجارت الکترونیک

تجارت الکترونبک پارسیان

بانک تجارت الکترونیک

رشته تجارت الکترونیک

پاسخ دهید