اصول موفقیت در کسب و کار چیست؟

مدیریت و توسعه کسب و کار دی ۴, ۱۳۹۵

کسب و کار

اصول موفقیت در کسب و کار چیست؟

اصول موفقیت در کسب و کار چیست؟ شما همیشه می توانید انواع و اقسام بهانه را برای نرسیدن به اهداف خود بر شمارید، شاید مادر سخت گیری دارید یا شرایط اقتصادی بد است و یا اینکه رئیس شما قدرتان را نمی داند فهرست این بهانه ها پایانی ندارد در هر صورت اگر قصد دارید موفقیت در کسب و کار داشته باشید انرژی ای که صرف بهانه گیری و توجیه می کنید را به پیشرفت اختصاص دهید در این صورت شگفت زده خواهید شد. زندگی برای همه دشوار است اما افراد موفق با وجود تمامی  موانع به اهداف خود نائل می آیند این افراد هر کاری را در جای خود انجام می دهند آن ها خود را اسیر لذت آنی نمی کنند و به رضایت مندی دراز مدت فکر می کنند هدف گذاری می کنند سخت کوشش کرده و توان خود را بر کار متمرکز می کنند آن ها آنقدر عادت های خوب را تکرار می کنند تا جزئی از طبیعت ثانوی شان شود این کار انضباط شخصی بالایی را می طلبد.

با توجه به بخش ۱ این مطلب، ۶ اصول موفقیت در کسب و کار را مطرح نمودیم، حال به ۷ اصل دیگر می پردازیم.

(۷) پایداری

هیچ چیز خوبی در زندگی بدون پایداری و پشتکار به دست نمی آید داشتن پشتکار باعث می شود از تنزل نا امیدی موانع و حتی بحران به سلامت عبور کنید هر گاه در سختی ها به تلاش ادامه داده و پافشاری می کنید احساس خشنودی بیشتری  خواهید داشت و امور را تحت کنترل خود می بینید . برای افزایش پشتکار خود همیشه به خودتان  بگویید: من توقف نا پذیر هستم و من هرگز تسلیم  نمی شوم بهانه گیری و توجیه را کنار بگذارید نقش قربانی ها را بازی نکنید و حس ترحم به خود  را کنار بگذارید.

موفقیت در کسب و کار

موفقیت در کسب و کار

(۸) کار

مردم بخش عظیمی از ساعات کاری خود را به امور بی حاصل اختصاص می دهند باز به اصل پارتو بر می گردیم ۲۰درصد از فعالیت های حرفه ای شما ۸۰ در صد نتایج را رقم می زنند همچنین قانون  سه فعالیت بیان می کند که سه فعالیت در شغل وجود دارد که ۹۰درصد ارزش شما را به عنوان کارمند مشخص می کند پر بارترین فعالیت های خود را بشناسید و بر آن ها تمرکز کنید گروهی از مدیران در یک نظرسنجی اعلام کردند که  کارمندان به دنبال دو ویژ گی  می گردند: ۱- توانایی اولویت بندی کارها و کار بر امور با ارزش و ۲- نظم و انضباطی که باعث انجام سریع و عالی کار می شود.

(۹) رهبری

رهبران انگیزه دهنده و تاثیر گذار استادان انضباط شخصی هستند هدف این افراد روشن است و معیارهای بالایی دارند رهبران بزرگ موفقیت سازمان را بر اهداف شخصیب خود مقدم می دانند آن ها واقع گرا هستند و می دانند که شرکت آن ها در چه زمینه ای به بهبود نیاز دارد از ایده های جدید استقبال می کنند و همیشه در حال یادگیری هستند رهبران برنده قابل اعتماد و در تمام اعمال و افکار خود ثابت قدم و پایدار هستند.

موفقیت در کسب و کار

موفقیت در کسب و کار

(۱۰) کسب و کار

محصولات یا خدمات شما باید طوری باشند که مشتریان خواهان آن ها باشند و باعلاقه از آن ها استفاده کند و در مقایسه با رقیبان بخواهند محصولات و خدمات شمارا بخرند از رقبای خود سخت تر طولانی تر و بشناسید بر ارائه خدمات سطح بالا به مشتری تمرکز کرده و همیشه عملکرد خود را ارزیابی  کنید وقتی مشتریان محصولات یا خدمات شما را با خانواده و دوستانشان پیشنهاد کردند بدانید که کارتان را درست انجام می دهید.

(۱۱) فروش

اگر چه فروش گاهی پر  چالش است اما می توانید پتانسیل نامحدودی برای در آمد فراهم کند مکررا از خود بپرسید آیا کاری که هم اکنون انجام می دهم منجر به فروش می شود؟ترس از عدم پذیرش مانع بزرگی است فروشندگان اغلب به خاطر برخورد نا مناسب و سرد از پشت تلفن از این نوع فروش اجتناب می ورزند و از این کار دور می مانند. اگر می خواهید موفقیت در کسب و کار داشته باشید بدانید که شنیدن جواب رد موضوعی شخصی نیست به اعداد و ارقام توجه کنید هر چه با مشتریان بالقوه بیشتری تعامل داشته باشید فروش بیشتری خواهید داشت.

(۱۲) پول

اغلب مردم به این علت دچار مشکلات مالی می شوند که خویشتن داری ندارند آن ها به دنبال خشنودی فوری هستند و خوشبختی را با به دست آوردن یکسان می دانند. دیدگاهتان را تغییر دهید تا پس انداز برای شما رضایت بخش جلوه کند در این صورت هر چه رقم حساب پس اندازتان بالا رود احساس رضایت و امنیت بیشتری خواهید کرد.کم کردن نگرانی برای پول به رضایت شخصی می انجامد.

موفقیت در کسب و کار

موفقیت در کسب و کار

(۱۳) مدیریت زمان

هنر مدیریت زمان در توانایی انتخاب درست توالی کارها خلاصه می شودوقتی کارهای خود را اولویت بندی کرده و آن هارا به ترتیب اولویت انجام می دهید از زمان استفاده بهتری می کنید فعالیت خود را به چشم سرمایه گذاری نگاه کنید و ببینید که آیا حداکثر بازگشت سرمایه را دارد؟ از روش الف- ب-پ-ت-ث برای مدیریت روز خود استفاده کنید فهرستی از کارهای لازم تهیه کنید سپس با توجه به اهمیت نسبی کار از الف تاث یک حرف برای آن مشخص کنید ابتدا کارهای الف را انجام دهید و همین طور تا انتهای فهرست پیش برورید هرگز بر چیزی که بهترین استفاده از زمان تمرکز و انرژی شما نیست کار نکنید

کسب و کار

اصول موفقیت در کسب و کار چیست؟

توسعه کسب و کار

موفقیت در کسب و کار

کسب و کار موفق

افزایش درآمد کسب و کار

One Response to “اصول موفقیت در کسب و کار چیست؟”

Trackbacks/Pingbacks

  1. اصول موفقیت در کسب و کار چیست؟- موفقیت

پاسخ دهید