اهمیت محتوا در بازاریابی

بازاریابی, تازه ترین ها, مدیریت و توسعه کسب و کار آذر ۱۶, ۱۳۹۵

بازاریابی

اهمیت محتوا در بازاریابی

اهمیت محتوا در بازاریابی : ما همواره از زبان کارشناسان معاملات املاک شنیده ایم که آنچه بیش از همه در فروش یک خانه ضرورت دارد موقعیت آن است.
در بازاریابی B2B نیز یک عامل مشابه وجود دارد. بازاریابهای B2Bبر این باورند که برای موفقیت در فضای تجاری پیچیده امروزی که با سرعتی شگفت انگیز به پیش می رود، مهمترین عامل مورد نیاز محتوا می باشد.

از هر ۱۰سازمانی که فرآیند B2B را انجام می دهند ۹ سازمان  به بازاریابی از طریق تولید و ارائه محتوا (content  marketing) روی آوردند و ۷۹% آنها از رسانه های اجتماعی به غیر از وبلاگها ۷۸% از مقالات ۶۲% از گردهمایی ها و ۶۱% از خبرنامه های الکترونیکی استفاده می کنند.

اهمیت محتوا در بازاریابی

اهمیت محتوا در بازاریابی

در گزارش جدیدی با عنوان بازاریابیB2Bاز طریق تولید و ارائه محتوا :
معیارها بودجه ها، و گرایشات، بزرگترین و در عین حال جامع ترین پیمایش در زمینه بازاریابیB2B  از طریق تولید و ارائه محتوا ارائه شده است.
شرکت کنندگان در این پیمایش بیش از ۱۱۰۰ B2B از صنایع گوناگون و شرکت هایی با اندازهای مختلف در آمریکای شمالی بودند و نتایج حاصل اثبات نمودکه:
بازازیابی از طریق تولید و ارائه محتوا می تواند از چندین هدف تجاری پشتیبانی کند: آگاهی از برند(۷۸%) حفظ  وفاداری مشتریان(۶۹%) و ایجادعلاقه و تمایل به محصول در مشتریان آتی (۶۳%) .

دو هدفی که کمتر از سایر اهداف در این شیوه بازاریابی مورد توجه قرار می گیرد

LEAD MANAGEMENT: مجموعه ای از شیوه ها سیستمها و روشها برای جذب مشتریان بالقوه جدید در کسب و کار.
NURTURING2LEAD: مجموعه ای از اقدامات برای فروش بیشتر با ارائه محتوای مرتبط و گفتگوهای به موقع بازاریابهای B2B تقریبا ۲۶% از کل بودجه خود را به برنامه هایی بازاریابی از طریق تولید و ارائه محتوا اختصاص می دهند و ۵۱%آنها انتظار دارند که در سال ۲۰۱۱ سرمایه بیشتری را صرف این شیوه بازاریابی کنند.

با وجود اشتیاق و علاقه فراوان بازاریابهایB2B  به بازار یابی از طریق تولید و ارائه محتوا همچنان با موانع و مشکلات بزرگی در بکارگیری این شیوه مواجه هستند تحقیقات نشان می دهند که نوعی شکاف اطمینان بین میزان بکارگیری تاکتیکهای ویژه بازاریابی از طریق تولید و ارائه محتوا و تاثیر گذاری مورد تصور این تاکتیها وجود دارد. برای نمونه ۷۹% بازاریابها از تاکتیکهای رسانه اجتماعی ( به غیر از وبلاگها) برای بازاریابها از طریق تولید و ارائه محتوا استفاده می کنند و از میان آنها تنها ۳۱% معنقدند که این تا کتیها موثر و ثمر بخش بوده است.

اهمیت محتوا در بازاریابی

اهمیت محتوا در بازاریابی

از شرکت کنندگان در پیمایش مذکور سوال شد که بزرگترین چالش استراتژ یهای بازاریابی از طریق تولید و ارائه محتوا چیست؟

پاسخ ها:

۳۱%: تولید محتوایی که بتواند مشتریان فعلی و آتی را ترغیب نماید.

۲۱%: تولید محتوای کافی

۱۹%: بودجه اختصاص یافته به تولید محتوا.

گرچه به نظر می رسد که بازاریابی از طریق تولید و ارائه محتوا به صورت یک شیوه بنیادین درخواهد آمد اما حقیقت مطلب آن است که بازاریابها نیاز به آموزش بیشتری دارند تا درک آنها نسبت به ایجاد ترویج و سنجش محتوا عمیق تر گردد. برخی معتقدند که علوم تجزیه و تحلیل و یکپارچه سازی به کاهش شکاف اطمینان کمک نموده و به بازاریابها این امکان را می دهند که بازاریابی از طریق تولید و ارائه محتوا را به بهترین شکل بکار بندند.

بازاریابی

اهمیت محتوا در بازاریابی

بازاریابی اینترنتی

مشاوره بازاریابی

سایت بازاریابی اینترنتی

One Response to “اهمیت محتوا در بازاریابی”

Trackbacks/Pingbacks

  1. درج آگهی-اصول درج آگهی-خلق آگهی-درج آگهی چاپی-درج آگهی در سایت

پاسخ دهید