تاثیر احساسات در کسب و کار

مدیریت و توسعه کسب و کار دی ۱۹, ۱۳۹۵

تاثیر احساسات در کسب و کار

توسعه کسب و کار

تاثیر احساسات در کسب و کار : همانطور که بیان کردیم ۷ گام مهم برای تسلط احساسات در کسب و کار بیان کردیم. در بخش ۱ این مقاله به ۲ گام مهم پرداختیم ، حال ۳ گام دیگر را مطرح می کنیم.

۳٫طرح تصور های آینده خود را بسازید

خیلی ها از «تصور» به عنوان ابزاری نیرومند و انگیزاننده در دستیابی به اهداف استفاده می کنند.برای مثال  شاید یک ورزشکار برنده شدن در مسابقه با یک بیمار سلامتی اش را تصور کند.برای دست یابی به اهداف بلند مدت و کوتاه مدت خود ، موفقیت را تصور کنید.طراحی یا خلق تصویری جذاب از موفقیت در دستیابی به هدف می تواند مشوقی برای اتخاذ تصمیمات حیاتی باشد . طرح نو سازی ترکیبی از طراحی و تصور قرار گرفتن در شرایطی چالش آور است . اساساً، این اصطلاح به معنی ایجاد تصویری مثبت در ذهن مثل گذشتن از خط پایان در دوی ماراتن است.

تاثیر احساسات در کسب و کار

تاثیر احساسات در کسب و کار

برای اجتناب از شرایط منفی ، مثل رانندگی تحت تاثیر مواد مخدر یا الکل،راننده باید طرح تصوری از عواقب مضر این رفتارش در گذشته داشته باشد.
طرح تصور سازی ابزاری بسیار انگیزاننده برای انتخاب های هوشمندانه و عاقلانه است که به نتایج دلخواه منجر می شود. این کار یک یاد آور قوی برای باید ها و نبایدهاست.
از روش های بهتر کنار آمدن با رویدادی در گذشته مثل عصبانی شدن از دست همکار و تصویر سازی رویدادهای آینده مثلاً ارائه یک سخنرانی عالی ، تصاویر ذهنی شفاهی ایجاد کنید . دیدن خودتان در آن شرایط و تفکر درباره ی خروجی های مختلف می تواند نیروی محرک در کنترل احساسی باشد.یاد گیری و تمرین این مهارت برای تغییر رفتار ، حیاتی است.

۴٫کار با انرژی مثبت و منفی

شکستن الگوهای منفی رفتار و ایجاد تغییرات مخصوصاً برای کسی سخت است که مدتی در چرخه ای مخرب گرفتار بوده است .یاد بگیرید که عصبانیت خود را آزاد کنید و استرس را کاهش دهید .افراد،  مکان ها و چیزهایی که باعث می شوند واکنش های «منفی قوی» داشته باشید را مشخص کرده و انرژی منفی آن ها را کنترل کنید.

تاثیر احساسات در کسب و کار

تاثیر احساسات در کسب و کار

ببینید چه کسی یا چه چیزی دکمه احساسات شما را فشار داده است ، در نتیجه می توانید استرس را پراکنده کنید. به سوابق شخصی تان بیندیشید.از هر نوع ویژگی  که درونتان نهفته است، مثل سابقه افسردگی یا نیاز به تمرین کنترل عصبانیت آگاه باشید، در نتیجه می نوانید آن را اداره کنید.

رویدادهای گذشته که در آن ها به روشی مخرب رفتار کرده ایدرا بررسی کنید ، مثل طرد محبوبتان به این دلیل که در گذشته احساس طرد شدگی کرده اید. محرک رفتار مخربتان را مشخص کنید .برای پیشرفت، خودتان را ببخشید . نسبت به کسانی که شاید به شما آسیب رسانده اند، شفقت نشان دهید . این کار به شما کمک می کند که چرخه های رفتاری منفی را بشکنید.

۵٫یک فهرست یادآور کنارتان داشته یاشید

شما قبلاً کار دشوار هدایت احساسات را انجام داده اید، بنا بر این می توانید تصمیمات بهتری اتخاذ کنید. حال مرور کوتاهی بر آنها داریم:

  • درباره انتخاب زندگی شفاف باشید :فهرستی آماده کنید و خودتان را با دانشی که نسبت به الگوهای رفتاری گذشته دارید مجهز کنید، در نتیجه می توانید چیزهایی را که واقعاً می خواهید یا نمی خواهید مشخص کنید. عواقب هر انتخاب را در نظر بگیرید.
  • از طرح تصور سازی برای اجتناب از تکرار الگو های رفتاری مخرب  استفاده کنید:  از شفاف ترین تصاویر منفی تان درس بیاموزید تا از تکرار رفتار مخرب اجتناب کنید. رویدادی که به خاطر می آورید چگونه بر داستان زندگیتان اثر مخرب گذاشت ؟ از آن چه درسی آموخته اید؟ اگر اکنون آن فرصت را در اختیار داشته باشید،چه رفتار متفاوتی را پیش میگیرید؟
  • محرک هایی که شما را از نظر احساسی منفجر میکنند ، مشخص کنید : چه چیزی شدیدترین و صمیمی ترین واکنش های شما را بر می انگیزد؟ چگونه می توانید از این امواج احساسات به نفع خود استفاده کنید؟
  • تصاویر مثبت خود را جمع کنید: چه کسی و چه چیزی به شما انرژی مثبت می دهد و شما را به تغییر تشویق می کند؟ چه افراد ، مکان ها و چیزهایی شما را واقعاً خوشحال می کنند؟ از این تصاویر مثبت به عنوان تقویت کننده هایی برای دست یابی به اهداف استفاده کنید.
  • از دست انرژی منفی خلاص شوید: عواملی ککه در شما انرژی منفی ایجاد می کنند را مشخص کنید، از آنها اجتناب کرده و به عنوان موارد مخرب حذفشان کنید. خود را به خاطر اشتباهات گذشته ببخشید و آن ها را درس های زندگی بدانید.برای پیشرفت ، افرادی که نا امیدتان کرده یا به شما آسیب رسانده اند را ببخشید.
  • عواقب مضر را در نظر بگیرید: آگاه بودن از همه عواقب یک اقدام خاص شما را از انتخاب هایی که نتایج مخرب دارند بر حذر می دارد. سناریوی بد ترین شرایط را تصور کرده و از آن اجتناب کنید.
  • سوالات مهمی درباره خواسته تان از زندگی بپرسید: شفافیت درباره ی چیز هایی که می خواهید و شخصی که می خواهید باشید شما را به سوی انتخاب های عاقلانه و نه احساسی هدایت می کند.
  • موهبت هایتان را در نظر بگیرید : از احساس قدر شناسی خود برای رهایی از مسائل بی اهمیت کمک بگیرید.
  • تمرین باعث نتایج عالی میشود: پیش بینی اینکه چگونه شرایط سخت را مدیریت خواهید کرد و داشتن آمادگی کامل شما را قادر می سازد تا در بسیاری از شرایط بهترین نتایج را کسب کنید.
تاثیر احساسات در کسب و کار

تاثیر احساسات در کسب و کار

 

برای مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک فرمایید.

 

تاثیر احساسات در کسب و کار

توسعه کسب و کار

توسعه کسب و کار اینترنتی

توسعه کسب و کار صنعتی

راهکارهای افزایش درآمد

درآمدزایی

احساسات

تسلط بر احساسات

پاسخ دهید