توسعه کسب و کار کوچک

مدیریت و توسعه کسب و کار دی ۴, ۱۳۹۵

توسعه کسب و کار کوچک

توسعه کسب و کار کوچک : توسعه مک دونالد نشانگر مرحله ای مهم در تاریخ این شرکت است بدون اغراق می توان مک دونالدو را موفق ترین کسب و کار کوچک در دنیا دانست این زنجیره در سال ۱۹۵۲بنیان نهاده شد در آن زمان فروشنده ای با نام ری کراگ  دو برادر که مالک یک همبرگر فروشی موفق بوده اند را متقاعد کرد امتیاز استفاده از نام و روند سیستماتیک فروش همبرگر و سیب زمینی سرخ کرده  خود را به او اعطا کنند. این دو برادر کارایی و سرعت را باهم آمیخته بودند تا غذاهای ارزان تولید کنند موفقعیت شرکت باعث شد کراگ دلاری به بزرگترین رستوران زنجیر ه ای دنیا تبدیل شد این مثال نه تنها  یک مدل موفق  اعطای امتیاز فروش است بلکه زیبائی سیستم ها و چارچوب ها ی اجرایی موفق را نشان می  دهد.
بسیاری از افرادی که دارای کسب و کار کوچک هستند  زندگی شخصی را با زندگی حرفه ای خود ادغام می کنند در نهایت این کار باعث ایجاد مشکلات در زندگی شخصی می شود.

برای در دست گرفتن مجدد کنترل خود از سوالات زیر استفاده کنید چگونه می توانم کاری کنم که جانشین هایم بتوانند کارهای مرا به نحو احسن انجام دهند؟ بهترین راه تعویض وظایف و مسئولیت هایم چیست؟ برای خودکار و منظم کردن کسب و کارم باید از چه روندهایی استفاده کنم؟

خوشبختانه برای جلوگیری از هجوم کسب و کار به زندگی شخصیتان می توانید از چند قانون مشخص استفاده کنید برای مثال پیروی از یک مدل کسب و کار و مجموعه مشخصی از روندها باعث بازیافت و بقای این نظم می شود این قوانین عبارتند از:

(۱) بر اساس ارزش های اصلی شرکت یک مدل کسب و کار  مشخص ایجاد کنید.

(۲) سیستمی بسازید که کارمندانی با کمترین مهارت های ممکن در جایگاه و رتبه های خود بتوانند بکار گرفته شوند  پیروی از این روش باعث ایجاد کسب و کاری می شود که بیش از کارشناسان و نوابغ به سیستم ها وابسته است.

(۳) سیستم خود را به مدلی از نظم بدون خطا تبدیل کنید

(۴) روندهای لازم برای کارمندان را مکتوب کنید

(۵) محصولات و خدمات یکنواخت و یکسان به مشتریان خود ارائه دهید

(۶) لباس های یکسانی برای کارمندان  واستاندارد مشخصی برای طراحی فروشگاه ها و دفاتر در نظر بگیرید.

اغلب  افرادی که دارای کسب و کار کوچک هستند با کشمکش  داخلی شدیدی مواجهند زیرا این صاحبان شرکت های تازه کار معمولا سه کلاه بر سر دارندکلاه متخصص کلاه مدیر و تاج خیالی کار آفرین این سه کار برای در اختیار گرفتن زمان و انرژی محدود  صاحب کسب و کار کوچک باهم به رقابت می پردازند تصور کنید می خواهید سخت ترین رژیم غذایی ممکن را با یک مربی شخصی یک متخصص تغذیه و یک فرد کم اراده که همه در ذهن شما هستند آغاز کنید.

در زیر مرور کوتاهی بر نقش هر یک از آن ها داریم.

(۱) کار آفرین:

کار آفرین رویا پرداز درونی شماست کار آفرین با داشتن رویاهای بزرگ برای گسترش شرکت در آینده زندگی می کند در این نقش صاحب کسب و کار مرتبا مرزهای کار خود را گسترش می دهد اما از جزئیات کارهای اجرایی متنفر است کار آفرین درونی شما ایده های خلاقانه خود را به شرکت منتقل می کند.

توسعه کسب و کار کوچک

توسعه کسب و کار کوچک

(۲) مدیر:

 این جنبه اجرایی و عملی شماست مدیر در گذشته زندگی می کند و اهداف تعیین شده و محقق شده در سال گذشته را به خوبی  می شناسد مدیر منابع لازم را تهیه کرده محل کار را سازماندهی می کند و در باره موارد و جزئیات اساسی دستوراتی صادر می کند بدون داشتن مدیر درونی کسب و کارتان ساختار مشخصی نخواهد داشت.

(۳) متخصص:

این صدای شرکت درونی شماست متخصص کار را انجام داده و کالاها و خدمات را تولید می کند متخصص کارهایی را انجام می دهد که کار آفرین مشخص کرده و مدیر موافقت کرده است متخصص درونی شما در لحظه زندگی می کند بدون متخصص هیچ محصولی ندارید اما وقتی متخصص غلبه کند شرکت شما با مشکل توسعه کسب و کار و روندهای استراتژیک روبه رو می شود.

توسعه کسب و کار کوچک

توسعه کسب و کار کوچک

توسعه کسب و کار کوچک

توسعه کسب و کار اینترنتی

مشاوره توسعه کسب و کار

راه های توسعه کسب و کار

توسعه کسب وکار صنعتی

توسعه کسب و کار با سرمایه کم

توسعه کسب و کار و افزایش درآمد

پاسخ دهید